Początek – Wibracja Liczby Jeden – Numerologia 1

przez bornself
Numerologia 1

Charakterystykę liczby jeden można porównać do pojedynczego człowieka, stanowiącego odrębną jednostkę. Stanowi ona początek wszystkiego, nie posiada przeszłości, inicjuje przyszłość. Ten człowiek jest samodzielny, na nikim nie polega, kieruje się instynktem. Wyrusza on w podróż, aby zdobyć doświadczenie na którym będzie się w przyszłości opierał.

Numerologiczna 1 – Cechy

Numerologiczna Jedynka posiada cechy przypisywane osobom odnoszącym sukcesy. Jest ambitna, skoncentrowana na osiągnięciu zamierzonego celu, nie boi się wyzwań przy czym jest bardzo pewna siebie. Osoba posiadająca liczbę 1, zaczynając od “zera” zazwyczaj dąży do osiągnięcia w danym temacie sukcesu. Jest przy tym bardzo zdeterminowana i nie zniechęcają ją niepowodzenia, zrobi wszystko by osiągnąć zamierzony cel. Osoba pozostająca pod wibracją liczby jeden uwielbia zdobywać doświadczenia i iść do przodu. Często przez to postrzegana jest jako arogancka i skoncentrowana tylko na sobie.Ciekawość świata i chęć zmian to kolejne cechy opisujące jedynki. Nie pozostaną one przy monotonnym hobby lub nie wnoszącej nowości znajomości. Dążą one do zbadania nowych rzeczy, doświadczenia czegoś innego. Niestety przez to często pozostawiają niedokończone tematy, zaniedbują przyjaźnie.

Przez postrzeganie jedynek jako osoby “zapatrzone w siebie”, trudno im stworzyć stałą relację. Są to typowi szukacze, uwielbiający uganiać się za miłością. Często wysyłają one sprzeczne sygnały, przybliżając i oddalając się od bliskiej osoby. Jeśli jedynka jest pewna ulokowanych uczuć, w całości oddaje się drugiej osobie. Niestety często zainteresowanie nie jest trwałe, dotyczy to związków, przyjaźni oraz relacji zawodowych. Praca oraz dążenie do zaplanowanego celu często staje się dla niej ważniejsza od intymności i pielęgnowania relacji międzyludzkich.

Intuicja to podstawowy przewodnik liczby jeden, dzięki niemu jedynki nie potrzebują porad i pomocy innych ludzi. Często imponują one zdolnościami i osiągnięciami. Niestety, żeby odnaleźć pracę, w której w pełni się odnajdą często muszą wiele doświadczyć. Jedynki lubią zadania inne, niezwykłe i niebanalne, w pełni się w nich odnajdują. Jeśli osoba pozostająca pod wibracją liczby jeden, w świadomy sposób ulokuje drzemiącą w niej moc, może odnieść spektakularny sukces. Jeśli nawet jedynka popadnie w tarapaty, nie załamuje się, zawsze znajdzie wyjście z trudnej sytuacji.

Numerologia 1 w kartach Tarot

W tarocie kartą o numerze jeden, jest Mag. Charakteryzuje się on opanowaniem oraz koncentracją nad sobą. Zawsze osiąga zaplanowany cel, steruje on swoim umysłem i fizycznością. W starożytności Mag z racji posiadających mocy utożsamiany był z czarownictwem. Kolejną kartą z Arkanów Wielkich Tarota, redukującą się do 1, jest karta o numerze 19 (1+9= 10, 1+0=1) symbolizująca Słońce. Wiąże się ona z jasnością, pełną energią oraz początkiem – dawcą życia. Karta o numerze 10, Koło Fortuny również oznacza 1. Cechuje się ona nieprzewidywalnymi zmianami, wprowadzaniem nowych rzeczy. Jak sama nazwa wskazuje, kręcące się koło może przynieść nam coś dobrego jak lub złego. Karta ta, oznacza również nagrodę za ciężką pracę, odniesienie sukcesu. We wszystkich trzech przedstawionych kartach możemy odnaleźć powiązanie lub cechy determinujące osoby pozostające pod wibracją liczby 1. Znakiem tej liczby jest linia, w duchowości charakteryzująca się prostotą. Siłę liczby jeden odnajdziemy w DNA, składającym się z dwóch łańcuchów, tworzących podwójną helisę. Dna stanowi siłę dającą początek, ale również siłę różnicującą ludzi i tworzącą z nich wyjątkowe odrębne jednostki.

Wielokrotność lub brak wibracji 1 w portrecie

Wielokrotność liczby jeden wiąże się z ogromną mocą. Choć pozornie jedynka jest oschła i nie okazuje uczuć może to być osoba towarzyska i gadatliwa. Często przybierają one maskę, pod którą zatrzymują swoje przemyślenia i głębokie uczucia, nie lubią one uzewnętrzniania. Osoby otoczone większą liczbę jedynek mogą mieć problemy z tworzeniem trwałego związku, opartego na zaufaniu i intymności. Poprzez świadomość swoich wad, jedynka może pracować nad ego i stać się osobą otwartą, ufająca oraz obdarzać miłością. Pozytywną stroną występowania wielu jedynek jest upartość, która pozwala na ciągłe odradzanie, powstawanie i wytrwałe dążenie do celów. Osoby, którym brakuje jedynki w portrecie numerologicznym muszą samodzielnie szukać motywacji i odkrywać swoje zdolności. Zazwyczaj to osoby nieśmiałe, niepewne i często poddające się przy niepowodzeniu.

Wśród pozytywnych cech opisujących typowe jedynki możemy wymienić ciekawość, kreatywność, determinacja, postępowość. Patrząc na cechy negatywne należy wymienić arogancję, władczość oraz niecierpliwość. Osoba pozostająca pod wibracja jedynki posiada predyspozycję do stania się liderem bądź kierownikiem. Często zaczyna wszystko od nowa, co ją nie przeraża a daje możliwość sukcesu. W życiu uczuciowym jedynki są często doświadczane, przez co cenią samotność. Potrzebują one przestrzeni i wolności. Ich życiowym celem jest coś wartościowego, co pozostanie po ich odejściu dla ludzkości. Nie zawsze jest to rodzina i dom. Lekcją, która muszą przerobić w swoim życiu jest zaangażowanie w przebycie drogi prowadząca do życiowego celu.

Jedynki muszą zmierzyć się ze swoim ego, nauczyć otwartości oraz wrażliwości w relacjach z innymi. Tylko wytrwałość w zaplanowanej drodze uczyni je życiowo spełnione.

4.8 4 votes
Article Rating

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x