Wolność – Wibracja liczby 5 – Numerologia 5

przez bornself
Numerologia 5

Minęło kilka lat, powstała rodzina (1,2,3) wybudowała dom (4) a ich dziecko stało się nastolatkiem, który chce wyruszyć w podróż by poznać świat. Tak powstała kolejna wibracja – piątka, łącząca w sobie energie męska i żeńską.

Wibrację liczby pięć najlepiej można przytoczyć do uczuć i emocji towarzyszącym nastolatkom w wieku dojrzewania. Odkrywają oni swoje ciało, doświadczają nowych rzeczy i niezmiernie pragną wszystkiego spróbować. Uwielbiają dreszczyk emocji, żyją chwilą i pragną nowych doświadczeń. Chcą być niezależni, stanowić odrębną jednostkę i czuć się wolni. Najczęściej ludzie w wieku nastoletnim robią różne dziwne, czasem nieprzemyślane rzeczy o których mogą wspominać przez kolejne lata – takie wygłupy to codzienne pragnienie liczby 5. Liczba pięć jest uosobieniem wolności, indywidualności i życia bez zobowiązań. Jeśli nawet piątka stanowi część ustatkowanej rodziny lub taką stworzył, pozostaje w nim pragnienie szaleństwa, zwłaszcza już po osiągnięciu stabilizacji. Ludzie pozostający pod wibracja liczby 5 są bardzo atrakcyjni dla pozostałych wibracji, stanowią uosobienie “życia pełnią”. Piątki są często szalone i odważne w nowych postanowieniach, wyzwaniach – pragną zawsze czegoś więcej, przygody czy nowego doświadczenia. Ich pragnienia często wiążą się z niestabilnością, zwodniczością czy lekkomyślnością. Osoba pozostająca pod wibracja liczby 5 jest swoim dyrektorem, sama chce decydować o życiu i być niezależna, czuć wolność i swobodę. Piątki często przejawiają duszę artysty, kochają towarzystwo, śpiew taniec czy inne formy wyrażania emocji.

Liczba 5 stanowi naturalną równowagę, znajduje się w połowie skali liczbowej (1-10). Może być do połowy pusta lub pełna, może też pozostać neutralna. Jej umysł ogarnia chaos, ta wrodzona równowaga stanowi kotwicę, która nie pozwala jej odpłynąć. Mimo drżących w niej energii, popychających do coraz to nowych podróży, czy doświadczeń ta naturalna stabilizacja pozwala jej na prowadzenie względnie spokojnego życia. Piątka mimo wielu wybryków, nie utonie, jest kołyszącą się łódką, która miewa chwilę uniesień, ale wraca tez do swojego poziomu. Dzięki takim doznaniom, piątka jest zawsze przygotowana do zmiany, to jej naturalny rytm.

Wibracja liczby pięć jest niezwykle barwna, dominuje w niej wolność, ekscytacja oraz chęć doświadczania wszystkimi zmysłami. Do pełni szczęścia potrzebuje zmian, podróży i adrenaliny, jeśli jej tego zabraknie wycofuje się z życia, może popaść w nałogi lub stagnację. Dzięki swojemu urokowi, potrafi stworzyć wokół siebie otoczkę osoby niezawodnej, odpowiedzialnej czy stabilnej. Niestety 5 nie jest wibracją, na której w pełni można polegać, żyje chwilą i lubi zmieniać zdanie. Wszelkie terminy, kontrole, rutyna czy rygorystyczne zasady nie są dla niej, nie potrafi się podporządkować. Jeśli nawet zaakceptuje panujące zasady, to w najmniej spodziewanym dla innych momencie wyłamie się. W głębi będzie myśleć o zmianie i jakimś wyzwaniu, które prędzej czy później wprowadzi w życie. Piątki jak już wspomniano są swoimi szefami oraz kochają zmiany. Nie zawsze sprzyja to utrzymaniu dobrych stosunków w pracy czy życiu prywatnym. Muszą one znaleźć pracę, która nie będzie ich ograniczać i partnera, który zaakceptuje ich wybryki i wolność. Piątki zawsze muszą “postawić na swoim”, dlatego jeśli zapragną zmiany pracy czy miejsca zamieszkania to do tego dążą bądź robią to spontanicznie.

Piątki to typowi poszukiwacze przygód, podróżnicy fanatycy adrenaliny. Często wykonują niestandardowe zawody takie jak kaskader, kierowca samochodu wyścigowego czy himalaista. Ekscytację jak skok ze spadochronem, na bungee czy przejażdżka sportowym samochodem są dla nich niezwykłą zajawką. Kochają eksperymenty z alkoholem, używkami czy seksem, często też igrają z losem narażając swoje życie czy zdrowie. Wibracją liczby 5 rządzą zmysły, pragnie nimi wszystkimi doświadczać. Piątki bywają nerwowe, impulsywne i bardzo ruchliwe. Jest najwyżej ocenianą wibracja w sferze seksualnej, jeśli tylko zechce potrafi przyciągnąć do siebie wybraną osobę. Często mówi się, że mają “to coś w sobie”.

Wolna, swobodna piątka, u której nie ma spokoju – żyję pełnią życia, delektuje się każdym dniem. Jest to jedyny sposób by utrzymać przy sobie osobę pozostającą pod wibracja liczby 5, należy dać jej przestrzeń i nie próbować za wszelką ceną ustabilizować. Piątkę może ekscytować sława, niekoniecznie związana z popularnością, chodzi raczej o szacunek innych wynikający z piastującej funkcji, sprawowanego stanowiska czy po prostu osiągnięć mogących u innych wzbudzać podziw.

W Tarocie Arkanów Wielkich dwie karty odnoszą się do liczby pięć, obie posiadają energię równowagi. Pierwszą z nich jest karta o numerze 5 – Kapłan, jest on uznawany za potężnego przywódcę, mającego ogromny wpływ na ludzi. Karta przedstawia mężczyznę zasiadającego na tronie, u jego stóp leżą dwa klucze, oraz klęczą dwie osoby, w tle widnieją dwie kolumny. Obie strony karty są sobie równoważne. Utrzymuje on wśród poddanych ład i porządek, wprowadza równowagę, którą z natury posiada piątka. Kolejną charakterystyczną wibracją liczby jest chęć władzy, dowodzenia, którą niewątpliwie posiada kapłan. Drugą kartą, pozostającą pod wibracją liczby pięć jest karta Umiarkowania (14, 1+4=5). Jest ona bardziej intymna i odnosi się do pojedynczej jednostki, nie całości. Wskazuję na równowagę duchową, przewartościowanie a także przebudzenie, po którym życie nabiera większej wartości.

Wielokrotność liczby pięć w portrecie numerologicznym wiąże się z ciągłymi zmianami począwszy od miejsca zamieszkania, pracę, partnera przez wystrój wnętrza czy zainteresowania. Osoba pozostająca pod wpływem takiej wibracji za wszelka cenę będzie uciekać od wszelakiej rutyny, stabilności czy przewidywalnych wydarzeń. Pozostanie wolnym ptakiem, którego będą odstraszać jakiekolwiek zasady czy ograniczenia. Wzmożona chęć doświadczania wszystkimi zmysłami, często popycha piątki do nałogów. Przekłada się to także na życie partnerskie, uczuciowe. Piątki nie są dobrymi kandydatami na stworzenie stabilnego, spokojnego związku, chodź pozostaną fizycznie duchem będą w całkiem innym miejscu. Nie można w pełni na nich polegać.

Osoby, w których portrecie numerologicznym brakuje liczby pięć prowadzą zachowawcze życie, w którym może powiewać nudą. Niewiele zmian czy brak nowych wydarzeń może prowadzić do monotonii, a następnie do stanów depresyjnych. Brak piątek może też oznaczać spokojne, stabilne życie, które będzie dla niektórych spełnieniem egzystencjalnych oczekiwań.

Charakterystyczne cechy przypisywane liczbie pięć to zmysłowość, ciekawość, żądza przygód czy dynamiczność. Wśród negatywnych cech można wymienić lekkomyślność, nieodpowiedzialność, nielojalność, częste kłamstwa czy zbyt luźne podchodzenie do życia oraz składanych zobowiązań. Droga życia piątki wiąże się z ciągłymi zmianami, na szczęście szybko się w nich odnajduję. Wyzwaniem, które musi wypracować jest pohamowanie przed pokusami szaleństwa przy jednoczesnym zachowaniu wolnego ducha. Musi ona odnaleźć równowagę pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, dzięki temu nie zatraci się w swobodnym życiu i nie poczuje się przytłoczona spokojem i rutyną.

 

5 2 votes
Article Rating

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x