Fundament – Wibracja liczby 4 – Numerologia 4

przez bornself
Numerologia 4

Samotny człowiek (1) spotkał na swojej drodze drugą istotę (2), która obdarzyła go ciepłem, z tej magii powstał ich twórczy potomek (3). Potrzebują teraz stabilnej przystani – tak powstała czwórka, będąca ostoją bezpieczeństwa, stabilności, niezawodności.

Osoba pozostająca pod wibracja liczby 4 ceni rutynę, jest odpowiedzialna, słowna, bardzo lojalna a przy tym opiekuńcza. Jest bardzo cenionym pracownikiem, na którym w pełni można polegać. Czwórkę odnajdziemy w 4 porach roku, 4 rogach tradycyjnego domu, 4 członkach klasycznej rodziny, 4 kołach czy 4 stronach świata. Jest to bardziej męska energia, charakteryzująca się logicznym myśleniem , stabilnością, rutyną, pracowitością. Czwórki bardzo cenią instytucję rodziny, są patriotami. Niestety czasami ich poukładane życie staje się zbyt przewidywalne a przez to nudne. Czwórka musi nauczyć się wprowadzać elementy, które nie będą do końca przemyślane i w pewnym stopniu dla niej szalone. Pozwoli to na zachowanie spokoju, ale ustrzeże przed wpadnięciem w monotonię. Jeśli czwórka za bardzo zatraci się w swoim uporządkowanym życiu, w pewnym momencie poczuje frustrację, przez co stanie się opryskliwa, złośliwa, kłótliwa i naburmuszona.

Numerologia 4 – Cechy

Czwórka uznawana jest za pozytywną i cenioną przez innych energię. Jej podstawowymi cechami są niezawodność, słowność, uczciwość oraz odpowiedzialność. Dodatkowo czwórki są perfekcjonistami, powierzone zadania wykonują w sposób skrupulatny, dokładny i sumienny. Posiadają wrodzoną niechęć do przywódców, osób będących na kierowniczych stanowiskach, wynika to z ich chęci przejmowania na siebie odpowiedzialności i kontrolowania. Są bardzo samodzielne, nie lubią przejmowania przez innych ich obowiązków oraz wtrącania się w ich prace. Przyjmują pomoc, ale jeśli to one wydzielą zadanie i je kontrolują. Kochają pracę na własny rachunek, kiedy są rozliczane za swoje poczynania a nie gdy stanowią tylko wycinek projektu, a ich poświęcenie znika w całości. Czwórka jest osobą godną zaufania i lojalną, jej zadaniem jest nauczenie pokazywania tego współpracownikom, rodzinie, przyjaciołom.

Głównymi cechami opisującymi typową czwórkę są: lojalność, niezawodność, punktualność, uczciwość oraz dokładność. Czwórki cenią instytucje rodziny i do niej dążą, są przy tym bardzo opiekuńcze i uczuciowe. Czwórki są doskonałymi pracownikami, wykonującymi powierzona zadania w sposób bardzo skrupulatny i merytoryczny. W negatywnej odsłonie czwórka jest kłótliwa, przesadnie kontrolująca oraz arogancka. Potrafi być bardzo mściwa, pamiętliwa i nadużywać swojej pozycji. Droga życia, która musi pokonać czwórka jest powiązana z pracą oraz przyjmowaniem odpowiedzialności życiowej. Takie podążanie będzie sprawiało jej satysfakcję i dawało poczucie spełnienia. Do pełni szczęścia czwórka potrzebuje poczucia bezpieczeństwa oraz stabilności na stopie zawodowej jak i uczuciowej. Satysfakcjonująca jest dla niezależność finansowa i poczucie, że jest w stanie sama utrzymać siebie i rodzinę. Pod wibracją mogą pozostać także osoby, którym życiową lekcją jest nauka brania odpowiedzialności za własne życie, a dopiero w drugiej kolejności szukania jej na zewnątrz. Zasadniczym zadaniem dla czwórki jest nauka zrównoważenia zasad i zabawy życiem.

Numerologia 4 w kartach Tarot

W Tarocie Arkanów Wielkich numer cztery przyjmuję karta Cesarza. Na karcie dostrzegamy mężczyznę zasiadającego na tronie, na głowie ma koronę a w ręce trzyma berło, jego długa broda wskazuje na podeszły wiek. Ma surowy wyraz twarzy, co wskazuję, że nie można mu się sprzeciwić. Opisywany jest jako sprawujący władzę ojciec, który wprowadza pewne zasady. Z racji wieku posiada bogate doświadczenie i wiedzę, którą chętnie dzieli się ze swoimi podopiecznymi. Berło wskazuję na władzę a także prawo, które jest przez niego przestrzegane. Kolejną czwórkę odnajdujemy w Karcie Śmierci (13, 1+3=4), jest ona uosobieniem realiów i rzeczywistości. Karta rzadko oznacza śmierć fizyczną, symbolizuje zakończenie etapu, czynności w obrębie codziennego życia. Karta ma swoje powiązanie z Kartą Cesarza, obie wywołują respekt i pokazują moc. Na Karcie Śmierci ukazany jest ubrany w zbroje jeździec, siedzi on na białym koniu a w ręce trzyma chorągiew. Oznakami dobrej energii jest biały koń oraz tło, na którym widnieje wschodzące słońce. Daje to nadzieje na nowe, lepsze jutro następujące po ciemnej nocy. Cała talia Tarota składa się z 22 Kart, jest to liczba mistrzowska, z której także otrzymujemy 4 (22, 2+2=4). Liczba 22 oznacza początek, tworzenie czegoś nowego. Otrzymana czwórka odnosi się do 4 części naszego życia: ciała fizycznego, duchowości, uczuć oraz myśli i wypowiadanych słów. Fundamentalna czwórka, twardo stąpająca po ziemi stanowi podstawę duchowości.

Wielokrotność lub brak wibracji 4 w portrecie

Zwiększona liczba czwórek w portrecie numerologicznym, często wiąże się z ciężkimi relacjami w rodzinie czy przyjaźni. Czwórka z natury chce być za wszystko odpowiedzialna, godna zaufania i brać na siebie ciężar życia. Jest to trudne do zrealizowania w relacjach i nie zawsze konieczne. Wszystkie jej podstawowe cechy, jeśli pozostaną pod zbyt silną energią, staną się jej wadami. Czwórka może być przesadnym perfekcjonistą, chcącym wszystko kontrolować. Ceni punktualność, jednak chorobliwym może stać się wypominanie każdej minuty spóźnienia lub nadmierna irytacja tym faktem. Może zacząć wprowadzać rygorystyczne zasady i chcieć mieć wszystko pod swoją kontrolą, co jest nierealne. Taka czwórka może być idealnym szefem czy pracownikiem, jeśli tylko będzie umiała dostrzegać obraz całej sytuacji i nie zatraci się w perfekcjonizmie. Osoba pozostająca pod wibracja liczby 4, musi starać się zachować romantyzm w życiu uczuciowym, jeśli go wygasi, jej partner życiowy może zacząć być traktowany jak partner biznesowy. Zwielokrotniona czwórka w portrecie, jest jak oderwanie od panującej rzeczywistości na rzecz stworzonych realiów, w którym wszystko musi podporządkować się twardym zasadom. Taka czwórka będzie zmieniała pracę, miejsce zamieszkania czy partnera, ponieważ będzie jej trudno w coś “wejść na całość”. Brak czwórki w portrecie numerologicznym może objawiać się luźniejszym podejściem do życia, w którym odpowiedzialność i obowiązki nie są kluczowymi aspektami.

5 1 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x